دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
معاونت فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب اعلام کرد؛
برنامه های فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب در ماه مبارک رمضان
رئیس جمهور در نشست فوق‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی:
آخرین جمعه رمضان به عنوان روز قدس در تقویم همه کشورهای اسلامی گنجانده شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:
وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی ضرورتی اجتناب ناپذیر است
حجت الاسلام والمسلمین بی آزار شیرازی:
عامل اصلی اختلافات عدم شناخت صحیح و کافی از یکدیگر است
رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
شهید آیت الله سید محمد باقر صدر دارای سه بُعد تقریبی بودند

ماحصل همایش گفتمان وحدت؛ تقریب دیدگاه های شیعیان و اهل سنت بود

 
تاریخ انتشار: 1396/10/24    

ماحصل همایش گفتمان وحدت؛ تقریب دیدگاه های شیعیان و اهل سنت بود

فرماندار قصر قند تصریح کرد: در همایش گفتمان وحدت، بر این نکته تأکید شد که مشترکات شیعه و سنی آنقدر زیاد است که مفترقات در آن به چشم نمی آید و انسان با کیاست هیچ گاه فضا را برای دشمنان فراهم نمی کند تا از اندکی تفاوتی که میان فرق اسلامی خصوصا شیعه و سنی است، سوء استفاده کنند.

"حمیرا ریگی" فرماندار شهرستان قصرقند و از برگزارکنندگان همایش گفتمان وحدت که روز چهارشنبه در چابهار برگزار شد در گفتگو با خبرنگار تقریب به جمع بندی از نتایج این همایش پرداخت و گفت:به حول و قوه ی الهی توانستیم از آزمونی بزرگ سربلند بیرون آییم، توانستیم در جهت تحکیم وحدت میان شیعه و سنی همایشی را برگزار کنیم که حضور بزرگان و استقبال پرشور جوانان وبانوان، آن را کم نظیر کرد و اعمال دیدگاه نخبگان در برگزاری آن؛ این همایش را تا حد یک گردهمایی فراملی ارتقا بخشید.

وی ادامه داد:ما حصل این همایش که محصول هم اندیشی و همکاری فرمانداری قصرقند و منطقه آزاد چابهار با معاونت فرهنگي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي و مركز گفتمان صلح برای همه بود؛ تقریب دیدگاه های شیعیان و اهل سنت بود.

فرماندار قصر قند تصریح کرد: دراین همایش بر این نکته تأکید شد که مشترکات شیعه و سنی آنقدر زیاد است که مفترقات در آن به چشم نمی آید و بر این مهم تأکید شد که «المومن کیس» و انسان با کیاست هیچ گاه فضا را برای دشمنان فراهم نمی کند تا از اندکی تفاوتی که میان فرق اسلامی خصوصا شیعه و سنی است، سوء استفاده کنند.

 وی ادامه داد:دشمن سالهاست به دنبال تفرقه افکنی است و این همایش فرصت مغتنمی را فراهم آورد که بزرگانی مانند حضرت آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب؛ حجت السلام و المسلمين حاج آقاي موسوي امام جمعه چابهار و شيخ الحديث مولانا حاج عبدالرحمان چابهاری امام جمعه محترم اهل سنت چابهار ائمه محترم جمعه و جماعات سایر شهرهاي استان در فضایی علمی و با حضور دانشگاهیان و نخبگان شیعه و سنی به موشکافی مشترکات بپردازند.

ریگی افزود:نخستین ثمره این همایش که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برگزار شد، نماز وحدتی بود که شیعه و سنی برادروار در جشنواره گردشگری غذای انباگ در قصر قند در کنار هم اقامه کردند و حالا امیدوارانه از نشستی سخن می گوییم که می تواند الگوی مناسبی برای گردهمایی هایی از این دست و زمینه ساز توسعه منطقه در بستر وحدت شیعه و سنی باشد.

فرماندار قصرقند اظهار داشت:رشد و بالندگی منطقه با مدد جوانانی محقق خواهد شد که در این همایش حضور داشتند و حالا بهتر می دانند که نقاط مشترک شان می تواند زمینه تحولی عظیم در همه زمینه ها را فراهم آورد.

وی ادامه داد: امروز با افتخار می گوییم که نخستین گام را مقتدرانه برداشتیم و باید اندیشمندانه برای گامهای بعدی و بسترسازی توسعه و مشارکت عمومی فارغ از مذهب برنامه ریزی کنیم؛ این فرصت را مغتنم می دانم تا تقدیر کنم از حضور عزیزانی که وجودشان وزن همايش را افزایش داد و کیفیت را بر مباحث افزود و بار علمی گردهمایی را صدچندان کرد؛ امیدواریم بتوانیم در این راه و تحت توجهات ویژه حضرت حق، محکم و امیدوار و با تدبیر؛ گام برداریم.ان شاء الله.


برچسب ها : ریگی, فرماندار قصر قند

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز