دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
گروه اندیشه بررسی می کند:
منظور از تقریب مذاهب اسلامی چیست؟
حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب:
هم‌بستگی انسانی مهم‌ترین هدف ما است
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب:
تحقق امت واحده از مقاصد شریعت است
سید حسن خمینی در دیدار جمعی از علمای شیعه و سنّی؛
«وحدت مذاهب» شعار کلیدی انقلاب بوده است
حجت الاسلام والمسلمین زمانی مطرح کرد:
وحدت شیعه و سنی و تقریب از واجبات شرعی و دینی است
حجت‌الاسلام و المسلمین نواب:
وهابیت با پول عربستان سعودی تقویت می‌شود
دکتر مهراب صادق نیا؛
مسئولیت‌پذیری و تمرین

ابعاد مختلف تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه تبیین شود

 
تاریخ انتشار: 1395/09/23    

ابعاد مختلف تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه تبیین شود
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: لزوم اتخاذ راهکار اثرگذار و ضرورت مقابله با جریان‌های افراطی تکفیری در کنفرانس وحدت اسلامی ضروری است.

ملاقادر بیضاوی در گفت و گوی اختصاصی اظهار کرد: ایجاد وحدت رویه حول اصول مشترک مذاهب و فرق مختلف اسلامی از دستاوردهای کنفرانس وحدت اسلامی بوده و در کنفرانس آینده نیز باید مورد تاکید بیشتری قرار گیرد.

وی بر اتخاذ راهکارهای مؤثر برای ایستادگی در مقابل جریان‌های تکفیری و تبادل نظر با علمای کشورهای اسلامی در این کنفرانس تاکید کرد.

بیضاوی با اشاره به اهمیت هفته وحدت، گفت: ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی و نام نهادن این هفته به عنوان هفته وحدت نقشه‌های شوم استکبار را نقش بر اب کرد .

امام جمعه اهل سنت ارومیه افزود: اعلام و برگزاری هفته وحدت تاکید بر همه اشتراکات است چه بسا این مهم از ضروریاتی است که باید همیشه مورد توجه قرار گیرد.

بیضاوی با بیان اینکه وحدت از زمان نبی مکرم اسلام آغاز شده است، تصریح کرد: نقطه مشترک همه مسلمانان، پیامبر اسلام (ص) است به طوری که منادی وحدت در میان امت اسلامی به حساب می آید لذا باید این مهم را در رفع نفاق ها مدنظر داشت.

وی یادآور شد: تبیین و تشریح ابعاد گوناگون تلاش دشمنان قسم خورده اسلام که برای ضربه زدن و از بین بردن اصل اسلام اتحاد و ائتلاف ایجاد کرده اند، یک ضرورت است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به بیداری اسلامی در جهان خاطرنشان کرد: استکبار و دشمنان اسلام از بیداری اسلامی که در حال گسترش در تمام دنیا بود در هراس هستند لذا از مزدوری مسئولان برخی از کشورهای مسلمان سوءاستفاده کردند و با ایجاد اختلاف، گروه های تکفیری را ایجاد کردند.

بیضاوی با اشاره به نقش مهم روحانیان در مقابله با فتنه‌انگیزی دشمن بیان کرد: همه باید در مسیر تحکیم وحدت بین شیعه و اهل‌ سنت حرکت کنیم.نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز