دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب

با حفظ وحدت به عهد خود با شهدا پایبند باشیم

 
تاریخ انتشار: 1396/09/13    

با حفظ وحدت به عهد خود با شهدا پایبند باشیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی یک افتخار برای مردم استان است و سبب زنده ماندن یاد و نام شهدا می‌شود.

سیدمهدی قریشی امروز در آئین اختتامیه کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی که در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: مسئله شهادت و توفیق دستیابی به آن ارزش بزرگی دارد.

استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: اقامه و تحکیم اصول ادیان ابراهیمی، حفظ وحدت، تحکیم پایه های امنیت و آرامش جامعه، در پیش گرفتن سیاست هایی که منجر به تحکیم کرامت انسانی شهروندان در داخل و تقویت وجهه ملت ایران در خارج از کشور باشد، از جمله موارد مهمی هستند که اگر قرار است بر سر عهد خود با شهدای عزیز باشیم نباید لحظه ای از آن غفلت کنیم.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه با حفظ وحدت به عهد خود با شهدا پایبند باشیم، افزود: گرامیداشت شهدا در قالب یک کنگره کار بجا و پسندیده ای است اما گرامیداشت واقعی شهدا و ایثارگران در آنست که در هنگام انجام خدمت، وظایف خدمتی خود را به درستی و کمال انجام دهیم که اگر از انجام درست وظایف غفلت کنیم بسنده کردن به همایش و کنگره چیزی بیش از یک رسم نمادین نخواهد بود.

در پایان این مراسم و با حضور مقامات کشوری و لشکری، خانواده شهیدان احمد و ناصر کاظمی، بروجردی و مهدی باکری، تمبر ویژه کنگره ۱۲۰۰۰ شهید استان، ۱۷۰ عنوان کتاب شهدا، فیلم سینمایی «تو می‌مانی» و سایر محصولات فرهنگی کنگره رونمایی شد.


برچسب ها : وحدت, ارومیه, شهدا, قریشی
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز