دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب

دانشگاه ادیان و مذاهب به کانون محبت و عشق به اسلام تبدیل شده است

 
تاریخ انتشار: 1396/12/27    

دانشگاه ادیان و مذاهب به کانون  محبت و عشق به اسلام تبدیل شده است

دانشگاه ادیان و مذاهب به کانون محبت و عشق به اسلام و اهل بیت علیهم السلام و انقلاب تبدیل شده است که این نیز از برکات نظام اسلامی و حکومت ولایت فقیه است.

مراسم افتتاحیه ساختمان جدید مدرسه الهدی اخند با حضور نماینده دانشگاه ادیان و مذاهب در استان بوشهر و مدیر دفتر نماینده محترم ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت این استان، مسئولین محلی و ائمه جمعه و جماعات و مدیران مدارس علوم دینی اهل‌سنت شهرستان عسلویه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین سید احمد احمدی  در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید مدرسه الهدی اخند با تبریک تأسیس این بنای خیر و نورانی گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دوستان بسیاری در سراسر دنیا دارد ولی دشمنانی هم داریم که سعی در ایجاد تفرقه بین صفوف متحد مسلمانان  دارند و در این برهه حساس کنونی وظیفه همگان است که با هوشیاری کامل  با اتحاد و همبستگی و با  قدردانی از انقلاب اسلامی در حفظ ثمرات اسلام و انقلاب تلاش بسیاری داشته باشیم.

نماینده دانشگاه ادیان و مذاهب در استان بوشهر همدلی و یکپارچگی در بین آحاد مردم را یکی دیگر از ثمرات انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود:  انقلاب اسلامی تحولات بسیاری را در ایران و سراسر جهان ایجاد کرد و امروز آزادیخواهان جهان ایران عزیز اسلامی را بعنوان الگو و سرمشق خود قرار داده اند.

مدیر دفتر نماینده محترم ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت  بوشهر با بیان اینکه امام خمینی(ره) در ایجاد وحدت میان مردم و به ویژه میان شیعه و سنی تلاش بسیاری داشتند، افزود: امروز نیز خلف صالح آن امام عزیز رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) پرچمدار وحدت امت اسلامی در جهان اسلام هستند.

نماینده دانشگاه ادیان و مذاهب در بخش دیگر سخنان خود در این مراسم، به تفصیل درباره اهداف و رویکردهای دانشگاه ادیان و مذاهب و فرصت‌های مختلف و مهم تحصیلات تکمیلی و دستیابی به مدارج بالای علمی و عنایت ویژه ریاست محترم دانشگاه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب به تحصیل طلاب و دانشجویان اهل‌سنت و فراهم نمودن تسهیلات خاص و استقبال از دانشجویان برادر و خواهر اهل‌سنت جهت پذیرش  در دانشگاه ادیان و مذاهب  سخن گفت و افزود: دانشجویان شیعه و سنی با صلح و صفا، محبت و برادری در کنار هم تحصیلات تکمیلی خود را  در این دانشگاه ادامه می دهند و دانشگاه ادیان و مذاهب به کانون محبت و عشق به اسلام و اهل بیت علیهم السلام و انقلاب تبدیل شده است که این نیز از برکات نظام اسلامی و حکومت ولایت فقیه است.


برچسب ها : دانشگاه ادیان و مذاهب, بوشهر

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز