دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب

حق طلبی ، شاخصه مهم منتظران حقیقی است نه قدرت طلبی!

 
تاریخ انتشار: 1397/02/17    

حق طلبی ، شاخصه مهم منتظران حقیقی است نه قدرت طلبی!

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد: شاخصه مهم منتظران حقیقی امام زمان(عج) حق طلبی است و نه قدرت طلبی و جناح طلبی!

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به وظیفه مبلغین در تبیین و ترویج آموزه های ناب مهدوی است، اظهار داشت: یکی از ویژگی ها و شاخصه های مهم حضرت ولی عصر(ع) و محبان و ارادتمندان به ایشان حق طلبی و حق خواهی است و اساساً ویژگی اصلی جوانان منتظر و مهدوی نیز همین است.

وی افزود: اگر ما این ویژگی حق طلبی و حق خواهی را در جامعه زنده نگاه داریم ، آن موقع دیگر مشکلات و مسایلی چون شکاف نسلی نیز ما را از ادامه مسیر به سمت اهداف متعالی بازنمی دارد.

وی با بیان این که جوانان ما باید به تاسی از حضرت علی اکبر(ع) در مسیر تحقق اهداف مقدس امام زمان(عج) گام بردارند، گفت: حضرت علی اکبر(ع) روز عاشورا به پدر خویش امام حسین(ع) فرمود آیا ما به حق هستیم و اگر این طور است که از مرگ نمی هراسیم.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد: جوان باید حق طلب باشد تا بتواند مقدمه ظهور را فراهم کند و مردم را به حق طلبی سوق دهد که اگر این طور شد رهروی واقعی امام عصر (عج) خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) به دنبال آن است که حق را به کرسی نشانده و عدالت را برقرار سازد و طبعاً نیاز به یاران و هوادارانی دارد که در این مسیر ایشان را در جبهه حق یاری دهد.

رئیس هیئت مدیره مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: از این رو ما اگر امام زمان را می خواهیم باید حق  طلبی را در جامعه رواج دهیم تا مردم طعم حق را بچشند و در این مسیر بی شک طلاب جوان نقش بسیار مهم و سنگینی برعهده دارند تا ضمن پاسخ به شبهات و تبیین شاخصه های مهم زندگی در عصر ظهور به مکتب و راه امام زمان(عج) کمک کنند.

حجت الاسلام و المسلمین نواب بیان داشت: متاسفانه ما گاهی اوقات به جای این که حق طلب باشیم ، جناج طلب و لباس طلب هستیم و این در حالی است که وابستگی های جناحی و سیاسی نمی گذارد حقیقت طلب باشیم و به خوبی در خدمت به مساله ظهور قرار بگیریم.

وی گفت: به خصوص ما طلاب و روحانیون باید خود در درجه اول حق طلب باشیم و ثانیاً هم این که شاخصه های حق و حق طلبی را در جامعه تبیین کرده و در ترویج آن ها فارغ از منیت ها و هواهای نفسانی بکوشیم.


برچسب ها : سید ابوالحسن نواب, منتظران, دانشگاه ادیان و مذاهب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز