دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب؛
امیدِ آن دارم که هم‌چنان پرچم تقریب در هند، برافراشته بماند
به قلم محمد رجایی‌نژاد دانش‌آموخته دانشگاه ادیان و مذاهب؛
رابطه سنت و تجدد؛ روی‌کردها و قرائت‌ها؛ با تأکید بر آرای امام خمینی(ره)
پویشی برای مطالعه بیشتر؛
آخرین کتابی که خوانده‌ام
معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خبر داد:
آمادگی طلاب اهل‌سنت برای شرکت در آزمون دانشگاه ادیان و مذاهب

اهمیت نقش زنان مسلمان برای حل مشکلات جهان اسلام

 
تاریخ انتشار: 1397/08/19    

اهمیت نقش زنان مسلمان برای حل مشکلات جهان اسلام

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با تأکید بر نقش اساسی فرهیختگان و نخبگان در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: اگر از این حقیقت تغافل کنیم قطعا نمی‌توانیم هدایت علمی و اعتقادی صحیحی را در جامعه اسلامی داشته باشیم.

"طوبی کرمانی" دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب، درباره "نقش کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در ایجاد وحدت بین نخبگان جهان اسلام" خاطرنشان کرد:  ملت یک کشور بجز دولتمردان آن، به طور عمده از دو صنف تشکیل شده است؛ یکی عامه جامعه  و دیگری خواص و فرهیختگان جامعه است. طبیعی است که فرهیختگان جامعه می توانند شاکله فکری جامعه را هدایت کنند و به آن جهت دهند.

کرمانی تأکید کرد: مردم هم اگر با فرهیختگان همسو و هم نگر بوده و به آنها اعتماد داشته باشند، طبیعی است که سریعتر شاکله فکری جامعه تشکیل می شود.

وی در خصوص جامعه اسلامی ادامه داد: جامعه بزرگ اسلامی ما که در واقع جامعه ای متشکل از چندین کشور اسلامی است نیز همین حکم را دارد. امت، بدنه جامعه اسلامی را تشکیل می دهند و فرهیختگان و علما اعم از دانشگاهیان و روحانیون می توانند نقش جهت دهنده برای اندیشیدن این بدنه را ایفا کنند.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان درباره توجه کنفرانس وحدت اسلامی به نقش نخبگان و فرهیختگان جامعه اسلامی اظهار داشت: کنفرانس وحدت اسلامی تا امروز در این خصوص هم در کشور ما ایران و هم در جامعه بزرگ اسلامی موفق بوده است و از مصادیق آن می توان به اتحادیه جهانی علمای مقاومت و اتحادیه جهانی زنان مسلمان که توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شکل گرفته است.

وی درباره اتحادیه جهانی زنان مسلمان توضیح داد که: اتحادیه جهانی زنان مسلمان یکی از این تشکیلاتی است که زنان مسلمان فرهیخته جهان را برای هم نگری، همسویی و انسجام در راستای مشکلات جهان و همچنین برای ایجاد تقریب بین امت اسلامی گرد هم آورده است.

کرمانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر در کنفرانس ها به ویژه در کنفرانس وحدت اسلامی که در جمهوری اسلامی ایران تشکیل می شود، از این حقیقت یعنی نقش نخبگان تغافل کنیم قطعا نمی توانیم هدایت علمی و اعتقادی صحیح را در جامعه اسلامی داشته باشیم. بنابراین فرهیختگان می توانند این نقش را اساسی تر از دیگران - حتی بیشتر از دولتمردان یک جامعه- ایفا کنند.


برچسب ها : ​​طوبی کرمانی, نقش زنان مسلمان, جهان اسلام

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز