دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب بیان کرد؛
زنده‌ترین دین دنیا اسلام است
دفتر تقریب مذاهب اسلامی برگزار می کند؛
.نشست بسترهای وحدت اهل سنت و شیعه در غرب کشور
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان

نهم دی ماه نماد اتحاد و هم‌صدایی انقلابی-اسلامی

 
تاریخ انتشار: 1397/10/08    

نهم دی ماه نماد اتحاد و هم‌صدایی انقلابی-اسلامی

حضور آحاد ملت در نهم دی ماه سال 1388 ثابت کرد که ریشه‌های انقلابی که امام خمینی (ره) در سال 57 آغازگر آن بود نه تنها هنوز شاداب و زنده است بلکه از گذشته مستحکم‌تر و عمیق‌تر گردیده است.

در آستانه سالروز نهم دی ماه و روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت»، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی جعفرطیاری قائم مقام و معاونت  فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب در سخنانی این روز را نماد اتحاد و هم‌صدایی انقلابی-اسلامی دانست و افزود: سال 88 با ظهور برخی تحرکات فتنه‌انگیز و آشکار شدن دوباره طمع دشمنان به در هم‌شکستن پایه‌های انقلاب اسلامی، موجب شد که تمامی امت ایران از هر جریان‌ و با هرگونه تفکر سیاسی به میدان آمده و یک‌صدا اقتدار جمهوری اسلامی را فریاد زنند.

معاونت فرهنگی دانشگاه ادیان افزود: حضور آحاد ملت در نهم دی ماه سال 1388 ثابت کرد که ریشه‌های انقلابی که امام خمینی (ره) در سال 57 آغازگر آن بود نه تنها هنوز شاداب و زنده است بلکه از گذشته مستحکم‌تر و عمیق‌تر گردیده است.

جعفرطیاری گفت: پیام نهم دی ماه برای مسئولین نظام و سیاست‌مداران، اتحاد و هم‌بستگی ملی بود و به آنان گوشزد کرد که اگرچه ممکن است در آرا و عقیده، اختلاف نظر وجود داشته باشد ولی در حفظ اصل نظام اسلامی، انقلاب، تمامیت ارضی و استقلال سیاسی، انسجام و هم‌صدایی ضرورتی انکار ناپذیر است.

قائم مقام دانشگاه ادیان ادامه داد: دشمنان و بداندیشان جمهوری اسلامی از روز جوانه زدن نهال انقلاب تا امروز که درخت تنومد نظام اسلامی استوار است در کمین انشقاق در انقلاب با شکوه اسلامی هستند؛ مهم‌ترین پیام نهم دی برای آنان بود و بدخواهان بار دیگر با این واقعیت روبرو شدند که تمامی ملت و مسئولان این نظام مقدس، همیشه و همیشه و تا پای جان برای حفظ استقلال و ارزش‌های انقلابی میهن خود استوار ایستاده‌اند. 


برچسب ها : دکتر جعفر طیاری, نهم دی, دانشگاه ادیان و مذاهب, معاونت فرهنگی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز