دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب بیان کرد؛
زنده‌ترین دین دنیا اسلام است
دفتر تقریب مذاهب اسلامی برگزار می کند؛
.نشست بسترهای وحدت اهل سنت و شیعه در غرب کشور
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان

نشست مشترک علما و اندیشمندان ایران و ترکیه برگزار شد

 
تاریخ انتشار: 1398/10/08    

نشست مشترک علما و اندیشمندان ایران و ترکیه برگزار شد

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب با سفر به ترکیه در نشست مشترک بین علمای ایران و ترکیه شرکت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب با سفر به ترکیه در نشست مشترک بین علمای ایران و ترکیه شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سفر چهار روزه که با همراهی جمعی از علمای ایرانی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به انجام رسید، ضمن دیدار با علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه در مراسم افتتاح نمایشگاه تخصصی محصولات قرآنی ایران در مسجد احمد حمدی آکسکی شهر آنکارا شرکت کرد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در بخشی از این سفر در نشست مشترک علمای ایران و ترکیه شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در سخنراني خود در نشست کمیته علما و اندیشمندان ایران و ترکیه با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و دینی کشور ترکیه گفت: ترکیه با توجه به پتانسیل خود می‌تواند در جهان اسلام بیش از گذشته بدرخشد. این کشور ظرفیت این را دارد که در اسلام نقش مؤثرتری ایفا کند.

وی نیاز امروز جامعه جهانی و مسلمانان را تحقق اسلام عقلانی و اعتدال دانست و خواستار تعامل علمای دو کشور با یکدیگر برای سرعت بخشیدن به همکاری‌های دینی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب مطرح کرد: ما دارای سلایق مشترکی با یکدیگر هستیم و دنیای آینده، دنیای هنر است لذا باید از ظرفیت‌های دو کشور در عرصه هنر بهره‌برداری لازم را انجام دهیم.

گفتنی است امضای تفاهم‌نامه با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه از جمله برنامه‌های این سفر بود.

در این سند همکاری ضمن تشکیل کمیته علمایی مشترک بین دو کشور، بر تداوم همکاری‌های علمی و دینی با مشارکت یکدیگر در زمینه‌های علمی، آموزشی و دانشگاهی، همکاری در زمینه حج، انتشارات دینی، فعالیت‌های علمی و هنری در زمینه‌های قرآنی، برگزاری نمایشگاه‌های قرآنی، قرآن‌پژوهی و فضای مجازی، همکاری در زمینه توسعه وحدت اسلامی، مقابله با اسلام‌هراسی، هم‌گرایی دینی، استمرار در برگزاری سالانه فعالیت‌های کمیته علمای دو کشور با مدیریت مرکز حوزه‌های علمیه جمهوری اسلامی ایران از جمله اهداف این تفاهم‌نامه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در پایان این سفر روز شنبه با حضور در دانشگاه حاجی بکتاش شهر نوشهیر با رئیس این دانشگاه دیدار و تفاهم‌نامه همکاری را امضا کرد.

گفتنی است سازمان دیانت ترکیه تنها مرجع دینی ترکیه محسوب می‌شود و وظیفه هدایت دینی جامعه ترکیه و اداره امور مساجد آن کشور و هم‌چنین مدیریت علمای دینی و ائمه جمعه و جماعات ترکیه را در سراسر جهان بر عهده دارد و رئیس آن را رئیس‌جمهور منصوب می‌کند.نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز