دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب بیان کرد؛
زنده‌ترین دین دنیا اسلام است
دفتر تقریب مذاهب اسلامی برگزار می کند؛
.نشست بسترهای وحدت اهل سنت و شیعه در غرب کشور
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان

توهین به مقدسات مذاهب هیچ دستاوردی ندارد

 
تاریخ انتشار: 1398/10/26    

توهین به مقدسات مذاهب هیچ دستاوردی ندارد

باید تقریب مذاهب را با قوت و قدرت دنبال کنیم تا آنها از رسیدن به این هدف مایوس و محروم شوند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تقریب مذاهب اسلامی را عامل خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان خوانده و تاکید کردند: باید تقریب مذاهب را با قوت و قدرت دنبال کنیم تا آنها از رسیدن به این هدف مایوس و محروم شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیات همراه، با تاکید بر این که چند گروه طرفدار اختلاف هستند، اظهار داشتند: گروه نخست مستکبران و دشمنان هستند؛ استکبار جهانی منافع خود را در تفرقه و اختلاف مذاهب اسلامی می بیند و در این راستا سرمایه گذاری فراوانی کرده اند تا به نتایج مطلوب دست یابد.

ایشان با تاکید بر این که مستکبران اسلام را مانع بزرگی برای اهداف شیطانی خود می دانند، تصریح کردند: آنها برای این که این مانع را از سر راه بردارند، رو به اختلاف افکنی و تفرقه انداختن آورده اند.

معظم له تقریب مذاهب اسلامی را عامل خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان خوانده و تاکید کردند: باید تقریب مذاهب را با قوت و قدرت دنبال کنیم تا آنها از رسیدن به این هدف مایوس و محروم شوند.

ایشان منادیان اختلاف در جهان سلام را گروه دوم تفرقه افکن دانستند و تصریح کردند: اینها به دلیل نادانی و بیسوادی در عرصه ای ورود کرده اند که بهره آن را مستکبران و دشمنان می برند؛ باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم این جهل و نادانی برطرف شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن تاکید بر لزوم پرهیز جدی از اهانت به مقدسات اسلامی، افزودند: گروه سوم عدۀ قلیلی هستند که تصور می کنند اگر به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی توهین کنند، کار درستی انجام داده اند، در حالی که این قبیل کارها به شدت وحدت اسلامی را خدشه دار می کند و هیچ گونه دستاوردی برای ما ندارد؛ از این رو باید این افراد را روشن کرد.

معظم له در بخش پایانی فرمایشات خود ضمن آرزوی توفیق برای مسؤولان و دست اندرکاران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشند: باید در هر سه جبهه کار و فعالیت دقیقی صورت گیرد تا بتوان تقریب مذاهب اسلامی را پیش برید و من امیدوارم شما بتوانید در این مسیر منشا خدمات خوبی باشید.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهریاری گزارشی از اهداف و فعالیت ها و اقدامات این مجمع ارائه کرد.

وی با تقدیر و تجلیل از ابتکارات حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مبارزه با اندیشه تکفیر، معظم له را از پیشگامان این عرصه برشمرده و تلاش ها و اقدامات انجام شده را ستودنی خواند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تلاشهای آیت الله العظمی بروجردی برای معرفی فقه مقارن گفت:تلاش خواهیم کرد تا در فقه سنتی که در برخی حوزه ها وجود دارد تغییری شکل بگیرد و با استفاده از قرائن مقامیه ای که روایت ائمه (علیهم السلام) می تواند به آن معنای جدید بدهد، به سمت نورانیت بیشتر هدایت شویم.

 


برچسب ها : آیت الله العظمی مکارم شیرازی, دکتر شهریاری, مقدسات مذاهب, دفتر تقریب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز