دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
گزارش نشست علمی آیت الله دکتر مبلغی
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب بیان کرد؛
زنده‌ترین دین دنیا اسلام است
دفتر تقریب مذاهب اسلامی برگزار می کند؛
.نشست بسترهای وحدت اهل سنت و شیعه در غرب کشور
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان
نشست علمی تقریب به مناسبت هفته وحدت
طالبان و وحدت اقوام و مذاهب، گمشده افغانستان

نمایش وحدت شیعه و سنی در کمک به سیل زدگان سیستانی

 
تاریخ انتشار: 1398/11/01    

نمایش وحدت شیعه و سنی در کمک به سیل زدگان سیستانی

همدردی و توصیه های مقام معظم رهبری و خدماتی که سایر ارگان های دولتی به مردم سیل زده انجام می‌دهند، می‌تواند بهترین وسیله برای خنثی کردن تبلیغات دشمنانی باشد که عقیده دارند در شرایط بحران به اهل سنت ایران رسیدگی های لازم صورت نمی‌گیرد.

«نذیر احمد سلامی» نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب پیرامون سیل اخیر سیستان و بلوچستان و کمک رسانی نهاد‌های مختلف به این استان اظهار داشت: طی روزهای گذشته بارندگی شدیدی درجنوب و جنوب غربی بلوچستان رخ داد که خسارات فراوانی را در برداشت و سیل بنیان کنی بود؛ هرچند که در این سیل تلفات جانی بسیار اندک بود، اما خسارات مالی فراوانی را به همراه داشت؛ از تخریب خانه ها و از بین رفتن دامها گرفته تا از بین رفتن اراضی کشاورزی که میلیارد ها خسارت برجای گذاشته است.
وی افزود: در این میان مردم، ارگان های دولتی و سپاه قدس پاسداران اسلامی از ابتدای این حادثه تاکنون آماده خدمت رسانی به مردم سیل زده شده‌اند و همراه مردم با تمام وجود در تلاش برای برطرف کردن ویرانی های حاصل از سیل هستند؛ مردم این منطقه از اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران عنایت ویژه ای برای آنان قائل شده است و از تاکیدات و توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری هرچه تمام ترو سریعتر ارگان های دولتی و مردمی، برای خدمات رسانی به مردم سیل زده بسیار خرسند و راضی هستند.
سلامی با اشاره به اینکه اقدامات نهادهای مختلف موجب شده است تا اراضی کشاورزی و جاده های مواصلاتی استان برای رفت و آمد مردم باز شود و مردم به خانه هایشان برگردند، ادامه داد: مسئولین از جمله نیروهای سپاه با تمام قدرت در حال خدمت رسانی به سیلزدگان هستند و برق مناطقی که قطع شده بود، اکنون تامین شده است.
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در خصوص ارزیابی وحدت میان شیعه و سنی در مواقع بحرانی از جمله سیل تصریح کرد: مطمئنا همدردی و توصیه های مقام معظم رهبری و خدماتی که سایر ارگان های دولتی انجام می‌دهند، می‌تواند بهترین وسیله برای خنثی کردن تبلیغات دشمنانی باشد که عقیده دارند در شرایط بحران به اهل سنت رسیدگی های لازم صورت نمی‌گیرد؛ بنابراین این خدمات و کمک رسانی می‌تواند تاثیر شگرفی بر نزدیکی دلها و وحدت هرچه بیشتر میان شیعیان و اهل سنت داشته باشد.
وی در پایان در خصوص اینکه خدمات رسانی به برخی روستاها در ابتدای سیل غیرممکن بود، اظهار داشت: به دلیل تخریب برخی از راههای ارتباطی کمک رسانیها به کندی انجام می‌گرفت،  اما در حال حاضر با کمک سپاه قدس پاسداران اسلامی و خدمات رسانی به وسیله هلی کوپتر، تقریبا  روستایی باقی نمانده است که کمک رسانی نشده باشد و تمام مسیرها برای کمک هموار شده است.


برچسب ها : مولوی نذیر احمد سلامی, سیستان و بلوچستان, دفتر تقریب مذاهب, دانشگاه ادیان و مذاهب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز