دفتر تقریب مذاهب اسلامی
FA
 
آخرین مطالب
با سخنرانی رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شود:
نخستین همایش بین‌المللی «دیپلماسی زیارت»
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی خبر داد:
دانشگاه ادیان همکار علمی مسلط به زبان عربی جذب می‌کند
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب؛
امیدِ آن دارم که هم‌چنان پرچم تقریب در هند، برافراشته بماند
به قلم محمد رجایی‌نژاد دانش‌آموخته دانشگاه ادیان و مذاهب؛
رابطه سنت و تجدد؛ روی‌کردها و قرائت‌ها؛ با تأکید بر آرای امام خمینی(ره)

آمادگی طلاب اهل‌سنت برای شرکت در آزمون دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1399/02/23    

آمادگی طلاب اهل‌سنت برای شرکت در آزمون دانشگاه ادیان و مذاهب

برای طلاب فاقد مدرک سطح دو دبیرخانه که در این آزمون پذیرفته می‌شوند مدرک سطح دو صادر خواهد کرد

معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از پذیرش دانشجوی دانشگاه ادیان و مذاهب در مقطع کارشناسی ارشد از بین طلاب و روحانیون دارای مدرک سطح دو برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

ماموستا ایوب احمدپور، معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: بر اساس توافق دانشگاه ادیان و مذاهب و دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت، دانشگاه ادیان و مذاهب برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقطع کارشناسی ارشد از بین طلاب و روحانیون اهل‌سنت دارای مدرک سطح دو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی دانشجو می‌پذیرد.

وی افزود: ثبت‌نام در سایت دانشگاه ادیان و مذاهب، منوط به ثبت مشخصات طلاب و روحانیون اهل‌سنت در سیستم آموزش دبیرخانه و گذراندن محتوای آموزشی در حد سطح دو، مورد تأیید دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان کردستان است.

معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان کرد: افرادی مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون هستند که در سیستم نام، دارای پست طلبگی، روحانی و یا مدرس باشند، و یا اسم آن‌ها در مدرسه‌ای داخل سیستم نام، ثبت شده باشد.

وی داشتن مدرک سطح دو دبیرخانه را شرط شرکت در این آزمون ذکر و عنوان کرد: با توافق حاصله، تعیین منابع و اجرای دوره تکمیلی با هماهنگی معاونت آموزش و پژوهش صورت خواهد گرفت. آزمون ویژه پذیرش کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه ادیان و مذاهب به منزله آزمون جامع تعیین سطح علمی طلاب و روحانیون اهل‌سنت است.

ماموستا احمدپور یادآور شد: دبیرخانه در صورت رعایت ضوابط مصوب از جمله اعمال منابع و سؤالات آزمون با هماهنگی دبیرخانه، هم‌چنین ارسال ریز نمرات آزمون و دوره تکمیلی و سایر اسناد موردنظر، برای طلاب فاقد مدرک سطح دو دبیرخانه که در این آزمون پذیرفته می‌شوند مدرک سطح دو صادر خواهد کرد.

گفتنی است طلاب اهل سنت فاقد سطح دو می توانند در رشته های مذاهب اسلامی، مذاهب فقهی، فلسفه و کلام اسلامی، تصوف و عرفان اسلامی و مطالعات زنان با دو گرایش حقوق زن در اسلام و زن و خانواده به صورت غیرحضوری در دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه تحصیل داده و مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را دریافت کنند.

همچنین طلاب دارای مدرک سطح دو می توانند در تمامی رشته های حضوری و غیرحضوری دانشگاه ادیان و مذاهب پس از قبولی در آزمون ورودی به تحصیل ادامه دهند.


برچسب ها : مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور, دانشگاه ادیان و مذاهب, طلاب اهل سنت, مدرک سطح دو دبیرخانه

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دفتر تقریب مذاهب اسلامی


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

درباره ما

رسالت و وظیفه‌ی اسلامی فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی است که از قبیل آسیب‌ها و خسارت‌ها جلوگیری و با اقدامات سنجیده، علمی و عملی در رفع و یا حداقل مهارکردن این مشکل تلاش کنند. این رسالت خطیر دانشگاه ادیان و مذاهب را برانگیخت تا اقدام به تأسیس دفتر تقریب مذاهب بنماید و در امر پژوهش در باب وحدت اسلامی گام برداشته، در راه اعتلای امت اسلامی و تفاهیم مذهبی مسلمانان انجام وظیفه کند.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز